J
I
K
A
B
22 خرداد 1397 14:52:34
حقوق كاركنان و بازنشستگان با احكام جديد تا عيدفطر پرداخت مي‌شود

معاون‌رئيس‌جمهوري و سخنگوي دولت گفت: با توجه به نزديك بودن عيد بزرگ فطر تمهيداتي بين سازمان برنامه و بودجه و خزانه انديشيده شده تا قبل از فرارسيدن اين عيد، حقوق شاغلان و بازنشستگان با احكام جديد و يارانه‌ها را پرداخت كنيم.

به گزارش‌مركز اطلاع‌رساني،‌ روابط‌عمومي‌ و‌ اموربين‌الملل‌ سازمان‌ برنامه و بودجه كشور، دكتر محمدباقر نوبخت در نشست خبري هفتگي خود با تقدير از حضور پر شور مردم در راهپيمايي قدس، اظهار داشت: فصل مشتركي بين همه اديان و ملت‌ها از برداشت ظلم به مردم فلسطين ايجاد شده است. با اين نمادهاي انسان دوستي كه در روز قدس مشخص شد اميد داريم جامعه انساني روزهاي بهتري داشته باشد و شاهد عدالت باشيم.

وي گفت: دولت خود را براي عيد فطر آماده كرده است كه بهترين تبريك دولت به ملت، پرداخت بخشي از معوقات است.

دكتر نوبخت با بيان اينكه تا پيش از عيد فطر همه حقوق شاغلان و بازنشستگان و يارانه ها را پرداخت مي‌كنيم،‌ افزود: رقم سنگيني خواهد بود اما تاكيد رئيس جمهوري بسيج امكانات براي اين بود كه قبل از عيد فطر همه حقوق و درصد افزايشي كه صورت گرفته را براي شاغلان و بازنشستگان پرداخت كنيم.

وي افزود: افزايش حقوق شاغلان در دو ماه قبل به دليل اينكه نياز به استفساريه از مجلس بود به تاخير افتاد، در حال‌حاضر به دستگاه ها پرداخت شده است و انتظار داريم دستگاه هاي اجرايي احكام را اصلاح و صادر كنند تا همراه حقوق خردادماه تمام افزايش سنواتي كه در دو ماه گذشته پرداخت نشد، پرداخت شود.

همه پاداش‌هاي بازنشستگان ظرف سه ماه آينده پرداخت مي‌شود

دكتر نوبخت با اشاره به همسان سازي حقوق بازنشستگان گفت: خود را موظف به جبران فاصله دريافت‌ها مي‌دانيم. امسال مجلس ٢١٠٠ ميليارد تومان براي بازنشستگان در نظر گرفت كه دولت خود فاصله ٢١٠٠ ميليارد تومان تا ٣٤٠٠ ميليارد توماني را كه سال گذشته پرداخت كرده بود  را تقبل كرد. امسال مجموعا ٣٤٠٠ ميليارد تومان بين بازنشستگان توزيع مي‌شود.

معاون رئيس جمهوري درباره خريد گندم از كشاورزان نيز گفت: تا 20 خردادماه، 2 ميليون و 685 هزار تن گندم به ارزش سه هزار و 565 ميليارد تومان از كشاورزان خريداري شده است كه از اين رقم يك هزار و 800 ميليارد تومان پرداخت شده و حدود يك هزار و 765 ميليارد تومان باقيمانده است.

سخنگوي دولت افزود: دشمن سياست جنگ رواني را عليه ما به راه انداخته و نبايد به آن دامن زد. وي افزود: رهبر كره شمالي با چه كسي مي خواهد مذاكره كند؟ آيا اين فردي كه در هواپيما با يك توييت نشست سران گروه هفت را دچار اخلال مي كند قابل اعتماد است؟!

وي ادامه داد: اين شخص نماينده ملت فهيم آمريكا نيست و مطمئنا ملت آمريكا در انتخاب هاي آينده خود، او را از ملت خود مبرا خواهد كرد.

سخنگوي دولت در پاسخ به سوالي مبني بر صدور احكام براي برخي از دانشجويان بازداشت شده در ناآرامي هاي دي ماه، گفت: موضع دولت در اين خصوص مشخص است و بارها گفته شده است. از آنجايي كه استقلال قوا مطرح است اما در جلسات مشترك پيگيري ميكنيم.

دكترنوبخت پيرامون اظهارات نخست‌وزير رژيم صهيونيستي درباره كمك به ايران براي رفع بحران آب اظهار داشت: سخنان نتانياهو آنچنان پوچ و بيهوده است كه به جز يك تبسم پاسخ ديگري ندارد. رژيمي كه دانشمندان ما را ترور مي‌كند، مي خواهد به ما كمك كند! آيا اين قابل باور است؟

وي در خصوص افزايش غيرقانوني قيمت خودرو در بازار آزاد، گفت: حجم بالايي از نقدينگي در كشور وجود دارد كه مي تواند در بانك ها قرار بگيرد و سود دريافت شود. به هر دليلي اگر احساس شود كه اين نقدينگي در كوتاه مدت سود بيشتري در بازار ديگري حاصل مي شود، عده‌اي پول خود را از شبكه بانكي خارج و به آن بازار مي برند. ملت اين توقع بجا را دارد كه ببينند چه اتفاقي افتاده كه برخي بنگاه‌ها افزايش قيمت داشته اند، رييس جمهور محترم در اين زمينه تاكيد داشته و يكي دو هفته پيش رييس سازمان بازرسي هم در جلسه دعوت شد تا اين مشكلات رفع شود.

پنج كشور باقي مانده در برجام اعتقاد به ماندن در برجام دارند

رئيس سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به سوالي پيرامون اخذ تضمين در قراردادهاي خارجي، گفت: پنج كشور باقي مانده در برجام اعتقاد به ماندن در برجام دارند. شرط جمهوري اسلامي ايران نيز اجراي تعهدات است.  بايد در مدت باقي مانده ببينيم كدام شركت ها مي خواهند بروند و كدام شركت ها مي خواهند بيايند؛ اما در مجموع تامين منافع ما مهم است و مهم نيست كه با كدام شركت باشد.

سخنگوي دولت در خصوص اصلاح نظام بانكي و اظهارات علما در اين باره گفت: دغدغه بزرگان و علما نسبت به نظام بانكي دغدغه به حقي است. يكي از دستور كارهاي شوراي عالي سه قوه بحث نظام بانكي است. دولت چندين برنامه براي بانك ها داشته كه بخشي از آن سال گذشته اجرا شد.

دكتر نوبخت ادامه داد: افزايش سرمايه هاي دولت نزد بانك ها از جمله ديگر اقدامات بود. در تعامل با قواي ديگر سعي مي‌كنيم مشكلات نظام بانكي را برطرف كنيم.

رئيس سازمان برنامه و بودجه در خصوص طرح ها و پروژه هاي در دست پيگيري ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي، اظهار داشت: از منابع خزانه و دولت اين ٢٠٠ پروژه را انجام مي دهيم و كار آن شروع شده است. بعنوان مثال يكي از اين پروژه ها، بحث توسعه شبكه حمل و نقل ريلي است. براي شبكه ريلي ابتدا به دنبال اتصال مراكز استان ها به شبكه سراسري ريلي است كه اين شبكه به خارج از كشور نيز وصل است.

وي افزود: در پنج‌ استان كرمانشاه، همدان، آذربايجان شرقي و غربي و استان گيلان اين پروژه را دنبال كرده‌ايم.

سخنگوي دولت در پاسخ به سوالي پيرامون به تاخير افتادن بررسي لايحه FATF در مجلس شوراي اسلامي، تصريح كرد: تصويب اين لوايح براي دولت بسيار مهم است.

دكترنوبخت ادامه داد: با اينكه تفاوت نگاه داريم اما به منتقدان نيز احترام مي گذاريم و بايد ببينيم كه اكثريت مجلس چه چيزي را مي خواهد. وجدان عمومي مجلس وجدان آگاه و بيداري است.

وي افزود: اگر برجام نبود حتما روزي بيش از صدها ميليارد تومان ضرر مي‌كرديم. در شرايط تحريم ميزان صادرات نفت در حداقل خود قرار داشت اما پس از برجام توانستيم نفت بيشتري را به فروش برسانيم.

دسترسي سريع
ارتباط با ما

نشاني : تهران، ميدان بهارستان، خيابان صفي عليشاه، سازمان برنامه و بودجه كشور
كد پستي : 1149943141
تلفنخانه مركزي : 33271
Email : dabir@mporg.ir

پيام رسان سروش : 
@pborg_ir
واحدهاي وابسته

تمامي حقوق اين سايت متعلق به سازمان برنامه و بودجه كشور بوده و استفاده از  مطالب آن با ذكر منبع بلامانع است.

Powered by Tetis PORTAL