J
I
K
A
B
22 شهريور 1400 14:3:4
آمار صحيح مي‌تواند جلوي انحرافات را بگيرد/ اطلاعات درست، اقتصاد كشور را درست مي ‌كند /بهترين فرصت براي ايجاد تغييرات اقتصادي در كشور فراهم شده است
رييس سازمان برنامه و بودجه با حضور در مركز آمار ايران گفت: روند اقتصادي موجود بايد سريع تغيير كند و اين تغييرات احتياج به بصيرت دارد.
به گزارش مركز اطلاعرساني، روابط عمومي و امور بين الملل سازمان برنامه و بودجه دكتر ميركاظمي در جلسه‌اي كه با حضور دكتر جواد حسين زاده رييس مركز آمار، دكتر افقهي مشاور رئيس و رئيس حوزه رياست سازمان برنامه و بودجه و معاونين مركز آمار برگزار شد گفت: با توجه به شرايط اقتصادي، آنچه كه در گذشته اتفاق افتاده را نمي توانيم ادامه دهيم و لازم است تغييراتي را در حوزه اقتصادي اعمال كنيم بنابراين مسير جديدي در حال طراحي است كه در واقع برنامه‌اي مهم براي اقتصاد كشور است.
وي با بيان اينكه سازمان برنامه و بودجه در جهت تحقق اهداف عالي كه مهمترين آنها رشد اقتصادي است قدم بر مي‌دارد ادامه داد: اگر چرخ اقتصاد به حركت دربيايد بسياري از مشكلات اقتصادي حل خواهد شد. 
دكتر ميركاظمي با تاكيد بر اينكه سطح درآمد خانوار بايد افزايش پيدا كند افزود: عليرغم اينكه هزينه هاي بسياري در زمينه اقتصادي شده ولي متوسط درآمد، بهرهوري و جذب سرمايه گذاريها در كشور پايين است و لذا براي خروج از اين شرايط بايد جهت گيريها اصلاح شود.
رييس سازمان برنامه و بودجه در ادامه با اشاره به اهميت مركز آمار در پيشبرد اهداف اقتصادي كشور اظهار داشت: آنچه در حال حاضر از مركز آمار انتظار داريم اين است كه مشخص كند براي تحقق رشد اقتصادي، هر بخش به چه ميزان سهم دارد و سهم استانها و شهرستان‌ها در اين رشد به چه ميزان خواهد بود.
وي با بيان اينكه از محاسن آمار اين است كه مي‌تواند جلوي انحرافات را بگيرد افزود: از مركز آمار ميخواهيم شاخص كلان را به سطح پايينتر از استان ببرد. يعني معلوم شود امروز در چه نقطه اي هستيم و با استفاده از چه منابعي مي توانيم به نقطه بهتر برسيم.
وي با تاكيد بر اينكه ساختار بودجه ريزي كشور بايد تغيير كند اظهار داشت: پايه تغييرات، اطلاعات است بايد ساختار نظارتي مركز آمار تقويت شود و هر جايي انحرافي از برنامه رخ داد در سريعترين زمان متوجه شويم زيرا اطلاع از انحرافات در آخر سال قابل جبران و قابل اصلاح نيست.
دكتر ميركاظمي افزود: هر چقدر بتوانيم نظارت را دقيق تر و به روزتر و با فاصله زماني كمتر انجام دهيم اثربخشي آن بيشتر مي شود.
رييس سازمان برنامه و بودجه با بيان اينكه جهت گيري درست بر اساس اطلاعات درست، اقتصاد كشور را درست مي كند؛ ادامه داد: روند اقتصادي موجود بايد تغيير كند و اين تغييرات احتياج به بصيرت دارد. دستيابي به بصيرت نيز از اطلاعات درست به دست مي آيد لذا هر اندازه دستيابي به اطلاعات درست سرعت گيرد، تغييرات هم سرعت مي گيرد.
معاون رئيس جمهور در پايان با اشاره به اينكه سازمان برنامه و بودجه مهمترين سازمان در اعمال تغييرات اقتصادي است افزود: با شكل گيري دولت جديد و حضور وزراء جوان اقتصادي، بهترين فرصت براي ايجاد تغييرات اقتصادي در كشور فراهم شده است.
بنابراين گزارش، دكتر ميركاظمي در ابتداي حضور در مركز آمار، در محل كار خانم فاطمه سادات موسوي همكار مركز آمار و همسر شهيد مرتضي كريمي، و نيز سركار خانم اعظم ملاطايفه، همسر شهيد ابوالفضل نيكزاد از شهداي مدافع حرم حاضر شد و با اهداي لوح يادبود از خانواده آن شهيد والامقام كه پيكرش به تازگي به كشور برگشته، تجليل و قدرداني كرد.
معاون رييس جمهور با تجليل از مقام شامخ شهداي انقلاب اسلامي، مقام و عظمت شهداي مدافع حرم را بسيار والا توصيف كرد و افزود: شهداي گرانقدر مدافع حرم در زماني كه همه ما در كشور به زندگي خود پرداخته ايم، با انتخابي خداپسندانه راه دفاع از كيان اسلام و حريم اهل بيت (ع) را برگزيدند و اين انتخابگري عاشقانه، جايگاه رفيعي را براي آنان ايجاد كرده است. 
رييس سازمان برنامه و بودجه با مورد تفقد قرار دادن فرزندان شهيد مدافع حرم شهيد كريمي با ذكر مصائب اهل بيت (ع) و يادآوري ايام شهادت حضرت رقيه (س) از مقام صبر و مقاومت خانواده شهداي مدافع حرم، به خصوص فرزندان شهيد تجليل كردند.
همچنين دكتر ميركاظمي با حضور در دفتر شاخص قيمت و دفتر صنعت، معدن و زيربنايي مركز آمار ايران و بازديد از گروه انفورماتيك، خدمات، مصرف كننده و كشاورزي از نزديك در جريان فرآيند فعاليت‌هاي مركز آمار قرار گرفت.
دسترسي سريع
ارتباط با ما

نشاني : تهران، ميدان بهارستان، خيابان صفي عليشاه، سازمان برنامه و بودجه كشور
كد پستي : 1149943141
تلفنخانه مركزي : 33271
Email : dabir@mporg.ir

پيام رسان سروش : 
@pborg_ir
واحدهاي وابسته

تمامي حقوق اين سايت متعلق به سازمان برنامه و بودجه كشور بوده و استفاده از  مطالب آن با ذكر منبع بلامانع است.

Powered by Tetis PORTAL