J
I
K
A
B
28 بهمن 1399 11:0:19
استقبال بهارستان ازلايحه اصلاح بودجه ۱۴۰۰/مجلس كليات لايحه اصلاح شده بودجه را با 211 رأي موافق تصويب كرد
نمايندگان مجلس با كليات لايحه اصلاحي بودجه سال ۱۴۰۰ كل كشور موافقت كردند. محمدباقر قاليباف رئيس مجلس پس از راي نمايندگان به كليات لايحه بودجه اصلاحي 1400؛ از كميسيون تلفيق خواست تا به صورت سه شيفته اصلاحات دولت در اين لايحه را بررسي كرده و روز يكشنبه هفته آينده در صحن علني مجلس، گزارش خود را ارائه دهد و نمايندگان وارد بررسي جزئيات لايحه بودجه شوند.


به گزارش مركز اطلاع رساني، روابط عمومي و اموربين الملل ،نمايندگان در نشست علني امروز (سه شنبه 28 بهمن ‌ماه) مجلس شوراي اسلامي در جريان بررسي كليات لايحه بودجه با تغييرات اصلاحي دولت براي سال 1400 كل كشور پس از استماع نظرات موافقان و مخالفان، با كليات اين لايحه با 211 رأي موافق، 28 رأي مخالف و 6  رأي ممتنع از مجموع 252 نماينده حاضر در صحن موافقت كردند.

گزيده‌اي از سخنان نمايندگاني كه در جلسه علني امروز در موافقت و مخالفت با لايحه اصلاحي بودجه سخن گفتند؛ به اين شرح است:

اظهارات نمايندگان موافق لايحه اصلاحي دولت: 
شمس الدين حسيني نماينده تنكابن: اصلاحات دولت در لايحه بودجه كافي و وافي نيست اما مغاير مصوبات كميسيون تلفيق هم نيست؛ اقدام دولت گامي رو به جلو بوده است؛ دولت به اندازه توان خودش كوشيده كه لايحه بودجه 1400 را اصلاح كند و ما به اندازه استحقاق ملت آن را اصلاح خواهيم كرد. تمكين دولت را از نظر مجلس به فال نيك مي‌گيريم.
محمدكاظم دلخوش نماينده صومعه سرا: لايحه در ۷ بخش مورد اصلاح قرار گرفته كه اين اصلاحات مورد پذيرش نمايندگان نيز است.
مهرداد گودرزوند چگيني نماينده رودبار: دولت هزينه ها را 40 هزار ميليارد تومان در لايحه اصلاحي كاهش داده و برداشت از صندوق توسعه ملي نيز كاهش يافته است.
محمد صفري ملك ميان نماينده رودسر: سياسي برخورد كردن با بودجه تبعات منفي در بر دارد، نمايندگان نسبت به كليات لايحه نگاه مثبت داشته باشند/اصلاحات مدنظر در كميسيون تلفيق و صحن صورت مي گيرد.
علي بابائي كارنامي نماينده ساري:دولت ميزان فروش نفت را واقعي كرده است و صرفه جويي در جداول بالغ بر 4 هزار ميليارد تومان را پذيرفته است. همچنين براي حقوق و دستمزد چهارچوب و سقف مناسبي در نظر گرفته است. (**وي در جلسه قبل در مخالفت با لايحه بودجه نطق كرده بود).
محسن زنگنه نماينده تربت حيدريه: دولت 30 تا 40 درصد از دغدغه هاي مجلس را مرتفع كرده و نظرات رهبري را در برداشت از صندوق توسعه ملي رعايت كرده است.
مهدي طغياني نماينده اصفهان: دولت با كم كردن كسري بودجه براي كاهش تورم تلاش هايي كرده است؛ كسري تراز عملياتي را كاهش داده و بايد ما در مجلس آن را بيشتر كاهش دهيم/ دولت يك گام برداشته و حالا نوبت مجلس است كه يك گام بردارد.
احمد اميري فراهاني نماينده قم: دولت تدابير رهبري را در اصلاح لايحه بودجه اعمال كرده و هزينه ها را كاهش داده است. به بودجه سه دوازدهم فكر نكنيد چرا كه سال بعد انتخابات داريم و شوراي نگهبان آن را رد خواهد كرد(**وي در جلسه قبل در مخالفت با لايحه بودجه نطق كرده بود).
علي اصغر عنابستاني نماينده سبزوار: بودجه چوب تاديب دولت است. آگاهانه آن را رد كرديم و دولت تاديب شد!
مجتبي رضاخواه نماينده خوزستان: از دولت و نوبخت براي اصلاح لايحه بودجه متشكرم. دولت به فرمان رهبري توجه كرده و هزينه ها و كسري بودجه را كاهش داده و اعتبارات عمراني را افزايش داده است.


اظهارات نمايندگان مخالف لايحه اصلاحي دولت: 
محمد وحيدي؛ نماينده بجنورد: بي‌انضباطي مالي گسترده در بودجه وجود دارد. رشد اعتبارات دستگاه‌هاي دولتي و هزينه‌هاي جاري قابل قبول نيست.
عليرضا سليمي؛ نماينده محلات: علت افزايش هزينه‌‌كردها در لايحه اصلاحي شفاف نيست
مصطفي ميرسليم نماينده تهران:درآمدهاي لايحه بودجه اصلاحي دولت واقعي نيست.درآمدهاي مالياتي به خوبي مشخص نشده است.
روح الله ايزدخواه نماينده تهران: لايحه بودجه دست ما را در مقابل دشمنان مي بندد؛ وابستگي بودجه به نفت در لايحه كماكان پابرجاست.
علي موسوي نماينده ملكان: بودجه عمراني به اندازه بودجه جاري افزايش نيافته؛ اين لايحه كسري دارد و وابسته به نفت است/بودجه به معيشت مردم كمتر توجه شده است.
لطف اله سياه كلي نماينده قزوين: دولت براي كاهش كسري بودجه هيچ اقدامي انجام نداده است. وابستگي به نفت همچنان وجود دارد.
الله‌وردي دهقاني نماينده ورزقان: تغييرات دولت در لايحه بودجه قابل توجه نيست؛ بودجه با محوريت مذاكره با آمريكا بسته شده است. بايد بودجه سه دوازدهم ثصويب كنيم تا بودجه واقعي براي كشور تدوين شود.
سيدغني نظري خانقاه نماينده خلخال و كوثر: بودجه دولت به اقشار آسيب پذير بي توجه بوده است و عدالت اجتماعي را مد نظر ندارد و به اصلاح ساختار بودجه بي توجه بوده است.

 

دسترسي سريع
ارتباط با ما

نشاني : تهران، ميدان بهارستان، خيابان صفي عليشاه، سازمان برنامه و بودجه كشور
كد پستي : 1149943141
تلفنخانه مركزي : 33271
Email : dabir@mporg.ir

پيام رسان سروش : 
@pborg_ir
واحدهاي وابسته

تمامي حقوق اين سايت متعلق به سازمان برنامه و بودجه كشور بوده و استفاده از  مطالب آن با ذكر منبع بلامانع است.

Powered by Tetis PORTAL