J
I
K
A
B
22 شهريور 1399 23:24:19
ديدار صميمي دكتر نوبخت با نمايندگان تشكل‌هاي صنفي كادر درمان/تشكيل كارگروهي با حضور دكتر عوض‌پور براي پيگيري مطالبات كادر درمان
رئيس سازمان برنامه و بودجه كشور آنگونه كه در گفت وگوي اينستاگرامي و زنده خود با كادر درمان در هفته گذشته وعده داد بود؛ عصر امروز ديداري با نمايندگان تشكل‎هاي صنفي كادر درمان داشت و از نزديك با دغدغه‌هاي آنان آشنا شد.

به گزارش مركز اطلاع رساني، روابط عمومي و اموربين‌‌الملل سازمان برنامه و بودجه كشور، دكتر محمدباقر نوبخت در اين ديدار با اشاره به اينكه از ابتداي سال 99 ميزبان نمايندگان تشكل‎هاي صنفي مختلفي در سازمان برنامه و بودجه كشور بوده است، افزود: به جهت افزايش 50 درصدي حقوق كاركنان دولت در اسفند ماه سال گذشته و فروردين ماه سال جاري، فاصله حقوق بازنشستگان با كاركنان دولت زياد شده بود و مطالبه به حقي در ميان بازنشستگان شكل گرفته بود. با برگزاري نشست‌هايي با نمايندگان تشكل‌هاي بازنشستگان عزيز، به اين مطالبات پاسخ داديم. مطالبات فرهنگيان درباره رتبه بندي معلمان را هم از همين طريق پيگيري كرديم و محقق شد. خوشبختانه هم بازنشستگان و هم فرهنگيان از اين اقدامات راضي هستند و ديگر گلايه‌اي ندارند.

وي با اشاره به چندين گفت و گوي مستقيمش با كادر سلامت و درمان به منظور پيگيري مطالباتشان بويژه در سه زمينه «دريافت فوق‎العاده ويژه»، «كارانه معوق» و «جذب و تبديل وضعيت استخدام» آنها، ادامه داد: «هَلْ جَزَاء الْإِحْسَانِ إِلَّا الْإِحْسَانُ»؛ در شرايطي كه شما عزيزان در خط مقدم مقابله با كرونا هستيد، حمايت از شما را وظيفه خود براي افزايش بهره‌وري كادر درمان مي‌دانيم. بويژه از آن رو كه سازمان برنامه و بودجه كشور علاوه بر تخصيص بودجه، بر نحوه هزينه آن نيز نظارت خواهد داشت. تا كنون ۳۶۰۰ ميليارد تومان براي مقابله با كرونا به مجموعه وزارت بهداشت اختصاص داده شده است. بخشي از يك ميليارد يورويي كه از صندوق توسعه ملي برداشته شد هم به هزينه‌هاي مقابله كرونا اختصاص يافت.

نوبخت با اشاره به مطالبه كادر درمان درباره كارانه معوقشان، ادامه داد: كارانهها بايد از محل درآمدهاي اختصاصي دستگاه ها پرداخت شود اما از آنجا كه به دليل شرايط كرونايي موجود، كسب اين درآمدها مقدور نيست؛ سازمان برنامه و بودجه ورود كرد تا اين بدهي معوق را تامين كند. سه هزار ميليارد تومان براي اين منظور تا هفته گذشته تامين شد تا اين بدهي را حتي المقدرو به صفر برسانيم.

وي افزود: تا كنون مجوز جذب 22 هزار نيرو را به وزارت بهداشت داده‌ايم و پس از اجراي آن، باز هم مجوز استخدام صادر خواهيم كرد.

رئيس سازمان برنامه و بودجه كشور با تاكيد بر اينكه به نمايندگي از دولت در اين جلسه حضور يافته و به دنبال تامين رضايت كادر بهداشت و درمان است؛ گفت: در اين جلسه به دنبال كسب نظرات شما هستم تا همچون مشاوران بنده مطالبات كادر درمان را با من در ميان بگذاريد و حتي المقدور آنها را برطرف كنم. در اين جلسات صادقانه مواضع طرفين مطرح مي‌شود.

42 شهيد كادر درمان در مبارزه با كرونا

محمدرضا ميرزابيگي رئيس نظام پرستاري نيز در اين جلسه  با بيان اينكه تا كنون كادر درمان، 42 شهيد در مبارزه با كرونا داشته است و 4100 نفر از اعضاي اين كادر نيز آسيب ديده و تحت درمان هستند؛ از دكتر نوبخت براي بررسي دغدغه‌هاي كادر درمان تقدير كرد و آن را بي‌نظير خواند و گفت: تخصيص 10 هزار مجوز استخدامي به كادر درمان طي يكسال، تا كنون سابقه نداشته است. اما متاسفانه كمك‌هايي كه بارها اعلام ‌شده، عملياتي نشده است. از مجوزهاي استخدامي گرفته تا مبالغي كه بايد تخصيص يابد؛ از سازمان برنامه و بودجه به وزارت بهداشت ارائه شده و وزارتخانه هم به دانشگاه‌ها تخصيص يافته اما پس از آن به درستي توزيع نشده است.

مهمترين مطالبات كادر درمان به روايت نمايندگانشان

در ادامه اين جلسه كه قريب به 40 نفر از نمايندگان نظام پرستاري، كادر علوم آزمايشگاهي، اعضاي هيات علمي دانشگاه‌هاي علوم پزشكي سراسر كشور، كادر بهداشتي نيروهاي مسلح و .... حضور داشتند؛ 20 نفر به نمايندگي از جمع سخن گفتند. مطالبه پرستاران براي جذب و استخدام، انتقاد از نحوه توزيع فوق العاده ويژه كادر درمان در ستاد وزارت بهداشت و نه در ميان كادر درمان؛ عدم تناسب در توزيع معوقات كارانه‌ها، استفاده سليقه‌اي از مجوزهاي استخدام، عدم اجراي صحيح در جذب نيرو در دانشگاه‌ها، تفاوت در نحوه توزيع پاداش‌ها در دانشگاه‌ها، احتمال تجمع پرستاران؛ شفاف نبودن بخشنامه‌هاي ارائه شده به وزارت بهداشت، دغدغه كادر علوم آزمايشگاهي و فوريت‌هاي پزشكي كه شامل قانون بهرهوري نشده‌اند، عدم ارتقاي حقوق كادر قراردادي درمان، تغيير وضعيت استخدامي نيروهاي شركتي كادر درمان، درخواست بازنشستگان كادر درمان براي همسان سازي حقوقشان با كادر كنوني درمان، كمبود نيروي پرستار و ... از مهمترين مواردي بود كه در اين جلسه عنوان شد.

رئيس سازمان برنامه و بودجه كشور، در پايان اين جلسه و پس از استماع سخنان نمايندگان كادر درمان خواستار تشكيل كارگروه چهار پنج نفره‌اي با حضور نمايندگان اقشار و گروه هاي كادر درمان شد تا فهرستي از اولويت‌هاي مطالبات آنان كه بايد با فوريت مرتفع شود را به اين سازمان ارائه دهند.

وي همچنين دكتر عوض‌‌پور رئيس امور سلامت و رفاه اجتماعي سازمان برنامه ‌و بودجه را مكلف به شركت در جلسات اين كارگروه نمود و افزود: پس از جمع‌بندي اولويت‌ مطالبات كادر درمان و زمان بندي لازم براي تحقق آن، بار ديگر در جلسه‌اي مشابه با نمايندگان كادر درمان مواردي كه در توان و اختيارات سازمان برنامه هست را مرتفع خواهم كرد.

نوبخت در پايان اين جلسه كادر درمان را «عزيز و گرانقدر» خطاب كرد و به نمايندگان آنها گفت: به شما اطمينان مي‌دهم‌ كه علاقمند به حل مشكلاتشان در فرصت كوتاه خدمتم هستم. 

دسترسي سريع
ارتباط با ما

نشاني : تهران، ميدان بهارستان، خيابان صفي عليشاه، سازمان برنامه و بودجه كشور
كد پستي : 1149943141
تلفنخانه مركزي : 33271
Email : dabir@mporg.ir

پيام رسان سروش : 
@pborg_ir
واحدهاي وابسته

تمامي حقوق اين سايت متعلق به سازمان برنامه و بودجه كشور بوده و استفاده از  مطالب آن با ذكر منبع بلامانع است.

Powered by Tetis PORTAL