دوشنبه 20 آذر 1396 05:44:08

16 اسفند 1395 16:30:2
دكتر نوبخت در شوراي اداري مازندران اعلام كرد : پرداخت 156 هزار ميليارد ريال تسهيلات براي رونق توليد در كشور

رئيس‌سازمان برنامه و بودجه‌كشور‌گفت: تاكنون 156 هزار ميليارد ريال تسهيلات رونق توليد براي خروج از ركود به واحدهاي صنعتي ، معدني و كشاورزي كشور پرداخت شده است.

به گزارش روابط‌عمومي سازمان برنامه و بودجه،‌ دكتر محمد باقر نوبخت در نشست شوراي اداري مازندران در ساري افزود : در مجموع حدود 20 هزار بنگاه اقتصادي در اين سه بخش تسهيلات بسته رونق توليد را دريافت كرده‌اند.

وي‌گفت: دولت سال جاري 160 هزار ميليارد ريال تسهيلات براي به حركت در آوردن چرخ بنگاههاي اقتصادي در بخش هاي صنعت ، معدن و كشاورزي اختصاص داد و براي هر استان نيز سهميه تعيين كرد.

دكتر نوبخت اظهار داشت: پرداخت اين تسهيلات ارزان قيمت با تشكيل كارگروه‌هاي ويژه در تمام استان‌هاي كشور از سه ماهه دوم سال آغاز شد كه نتيجه آن حل مشكل نقدينگي بنگاههاي اقتصادي فعال، بازگشت ظرفيت‌هاي خالي مانده بنگاه‌ها به توليد و همچنين تكميل طرح هاي نيمه تمام اقتصادي و در نهايت كاهش نرخ بيكاري در كشور بوده است.

معاون رئيس جمهور همچنين تزريق اعتبار به طرح هاي نيمه‌تمام را يكي از اولويت هاي دولت براي توسعه استان ها دانست و گفت : دولت تاكنون در اين بخش نيز به تعهداتش عمل كرده است.

تحقق 60 درصدي درآمدهاي پيش بيني شده

وي تاكيد كرد : با وجود كاهش درآمد دولت ، مطالبات مردم افزايش يافته و اين درآمدها متناسب با مطالبات مردم نبوده و دولت انتظار دارد تا با برنامه ريزي اين مطالبات را در حد توان پاسخ دهد.

دكترنوبخت گفت : عجله دولت براي به نتيجه رسيدن توافق برجام براي باز شدن زنجير تحريم ظالمانه از پاي ملت بوده تا بتوانيم اقتصاد كشور را از مشكل نجات دهيم و اين كار نيز انجام شده و مردم ما به حقوقشان رسيدند.

رشد 5 درصدي بدون نفت

رئيس سازمان برنامه و بودجه گفت : بر‌اساس اعلان مركز آمار ايران نرخ رشد اقتصادي كشور در 9 ماهه سال جاري بدون احتساب نقت به 5 درصد رسيده است.

وي نرخ رشد اقتصادي كشور را با احتساب درآمد نفتي در 9 ماهه سال جاري 7.2 درصد اعلام كرد.

دكتر نوبخت همچنين نرخ رشد سه ماهه پائيز اقتصاد كشور را با احتساب نفت حدود 8.9 درصد اعلام كرد و گفت كه ميزان رشد بدون درآمد نفت نيز 6.4 درصد بوده است.

ابلاغ 90 درصد از اعتبار سفر رئيس جمهور

معاون‌رئيس‌جمهور همچنين اعلام كرد كه تاكنون حدود 90 درصد از اعتبار سفر رئيس جمهوري به استان ها از جمله مازندران ابلاغ شده و 70 درصد از اين اعتبار نيز به استان ها تخصيص داده شده است.

وي اضافه كرد : دولت تمام تلاش خود را انجام مي دهد تا بتواند مطالبات مردم را محقق كند و دولت خود را در كنار مردم مي‌داند.

پرداخت تسهيلات ارزان قيمت به خسارت ديدگان مازني

دكتر نوبخت گفت كه براساس توافق با بانك مركزي خسارت ديدگان ناشي از بلاياي طبيعي در استان مازندران در سال جاري تسهيلات ارزان قيمت دريافت مي كنند كه نرخ تسهيلات براي روستانشينان 4 درصد و شهرنشينان نيز 5 درصد پيش بيني شد.

وي ادامه داد : با توافقي كه با بانك مركزي انجام شده ، دولت تمام تسهيلات پرداختي را ضمانت مي كند و بانك عامل نيز موظف به پرداخت اين تسهيلات شد.

تجليل از خانواده شهداي مدافع حرم مازندران

معاون رئيس جمهور همچنين با شركت در همايش تجليل از خانواده شهداي مدافع حرم مازندران در ساري گفت : دولت و كارگزاران دولت هيچگاه رشادت‌ها و دفاع مردانه شهداي هشت سال دفاع مقدس و مدافعان حرم و خانواده هاي آنها را فراموش نخواهند كرد و در كنار خانواده اين شهدا مي‌مانند.

وي ادامه داد : دولت توفيق خود در حوزه هاي مختلف اقتصادي و سياسي و همين طور پيروزي در مذاكرات هسته اي را از تلاش و رشادت هاي شهداي هشت سال دفاع مقدس و شهداي مدافع حرم مي داند.

 مازندران به كارگاه بزرگ سازندگي تبديل شد

معاون رئيس جمهور با افتتاح پل كمربندي غربي شهر نكا در شرق مازندران گفت : استان مازندران به يك كارگاه بزرگ سازندگي تبديل شده است.

وي‌افزود: استان مازندران شاهد تحول فراوان در بخش هاي مختلف در دولت يازدهم بوده است.

افتتاح 2 واحد جديد شبكه آبرساني سد گلورد

دكتر نوبخت همچنين در آئين افتتاح 2 واحد جديد از شبكه آبرساني پائين دستي سد گلورد واقع در شرق مازندران، ‌گفت : آباداني منطقه و همچنين استان مازندران از مسائل مهمي است كه بايد مورد توجه قرار گيرد و اميدواريم بهره برداري از هر طرح، اميدي براي پيشرفت‌هاي بيشتر در منطقه و كشور باشد.

وي افزود : افتتاح اين طرح در واقع اقدام تكميلي و بهره برداري بيشتر از امكانات موجود كشور است كه اجرايي شده است و اميدواريم با ادامه روند رو به رشد پروژه هاي عمراني ، شاهد توسعه بيشتر در حوزه هاي مختلف كشور باشيم.

Powered by Tetis PORTAL