دوشنبه 20 آذر 1396 05:49:21

18 اسفند 1395 11:20:33
دكترنوبخت در دوازدهمين همايش رؤساي پليس راهنمايي و رانندگي: دولت قدردان زحمات نيروهاي پليس راهنمايي و رانندگي است

رئيس‌سازمان برنامه و بودجه كشور از چهار باندي شدن اتوبان تهران- كرج خبر داد و گفت: از كرج تا قزوين نيز اين اتوبان دو باندي خواهد شد و درصدد هستيم تا راه‌آهن به شهرهاي شمالي و كرمانشاه نيز راه يابد.

به گزارش روابط‌عمومي سازمان برنامه و بودجه، دكتر محمدباقر نوبخت در دوازهمين همايش سراسري روسا و مديران پليس راهنمايي و رانندگي  از ابراز رضايت رييس جمهور از عملكرد پليس راهنمايي و رانندگي خبرداد و گفت: دولت قدردان زحمات شما نيروهاي خدوم است.

وي ادامه داد: دولت نسبت به حمايت از اين بخش از جامعه علي‌رغم همه محدوديت‌ها خود را ملزم مي‌داند.

معاون‌رئيس‌جمهور گفت: ‌طي چهار سال گذشته كشور براساس يك برنامه و تعيين بودجه اداره مي‌شد واكنون برنامه پنچم روزهاي آخر را سپري مي‌كند و همزمان با آغاز سال جديد، برنامه ششم آغاز خواهد شد و بنا داريم  برنامه‌هاي ميان مدت را در قالب برنامه‌هاي كوچك اجرا كنيم.

دكتر نوبخت با اشاره به بودجه كشور گفت: سال 92  بودجه كشور 210هزار ميليارد تومان بود. اما الان در سال 95 ميزان بودجه با   40 درصد افزايش به 294 هزار ميليارد رسيده است.

وي افزود: 51 تا 52 درصد بودجه به امور آموزشي اختصاص مي‌يابد، اما موضوع ديگر مانور دفاع و امنيت است كه سومين حجم بودجه جاري كشور صرف آن شده و 48 هزار ميليارد به آن اختصاص يافته است.

رئيس‌سازمان برنامه و بودجه با بيان اين كه دولت به هيچ وجه براي كاهش بودجه دفاعي تمايل ندارد، اظهار كرد: دولت به  انتقاداتي كه براي كاهش بودجه دفاعي مي‌شود، گوش نخواهد كرد.

وي افزد: بيشترين رشد بودجه را به بحث امنيت و دفاعي اختصاص داديم و بودجه اين بخش 22 درصد افزايش داشت تا در كنار سلامت اين بخش نيز با توجه به نياز جامعه افزايش يابد.

تونل منجيل 26 اسفندبه بهره برداري مي‌رسد

معاون رئيس جمهور گفت: پيش‌بيني مي‌شود 26 اسفند ماه براساس هماهنگي هاي صورت گرفته تونل «منجيل» مورد بهره برداري قرار بگيرد تا مسافران نوروزي تردد آسان تري داشته باشند.

وي در حاشيه اين همايش در جمع خبرنگاران افزود: همكارانم در وزارت راه و شهرسازي با نزديك شدن به ايام پاياني سال و آغاز سفرهاي نوروزي به فعاليت هاي خود سرعت بيشتري مي‌دهند.

دكتر نوبخت در‌خصوص تمهيدات دولت در راستاي امكانات جاده‌اي و حمل و نقلي، افزود: اقدامات عملياتي در مسير كرج - چالوس (جاده كندوان ) صورت مي‌گيرد و در آينده شاهد كاهش 60 كيلومتري مسير و همچنين ترافيك خواهيم بود.

رئيس سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به اين سوال كه آزاده راه تهران شمال چه وقت به پايان مي‌رسد ، گفت: اتمام اين آزاد راه را تا پايان امسال بعيد مي‌دانم اما اقدامات با سرعت و دقت در حال انجام است.

وزارت اطلاعات مسئول پيگيري مديران دو تابعيتي است

وي در خصوص وضعيت مديران دو تابعيتي بيان كرد: وزارت اطلاعات مسئول پيگيري اين موضوع است و با توجه به اظهارات دادستان، اقداماتي در جهت رسيدگي به اين موضوع در حال انجام است كه با پايان اين اقدامات نتيجه به اطلاع مردم خواهد رسيد.

دكترنوبخت در پاسخ به اين سوال كه با توجه به تأكيد مقام معظم رهبري در خصوص تقويت نيروي انتظامي و اينكه رويكرد دولت در اين خصوص چيست، افزود: دولت بر تأكيد مقام معظم رهبري در خصوص حمايت از نيروهاي مسلح و ناجا اهتمام ويژه دارد، فرمايشات و نظرات مقام معظم رهبري در هر موضوع و محوري براي دولت حجت و متاع است.


Powered by Tetis PORTAL