دوشنبه 20 آذر 1396 05:47:59

14 اسفند 1395 11:50:2
دكترنوبخت: اعتبار مقابله با 41 هزار هكتار كانون ريزگرد درخوزستان كامل تامين مي‌شود

رئيس‌سازمان برنامه و بودجه كشور در سفر يك روزه به استان خوزستان از پروژه هاي عمراني شهرستانهاي ايذه، باغملك و مسجد سليمان و روستاهاي بدون جاده حاشيه سد كارون 3 و روند اجرايي پروژه مترو اهواز بازديد كرد.

به گزارش روابط‌عمومي سازمان برنامه و بودجه، دكترمحمدباقر نوبخت در شوراي برنامه‌ريزي و توسعه استان خوزستان با حضور مسئولان استاني و كشوري در استانداري اين استان گفت: اعتبار مورد نياز براي اجراي عمليات بيابان‌زدايي در 41 هزار هكتار از كانون ريزگرد استان خوزستان به صورت كامل تامين مي‌شود.

وي افزود: با همين مقدار اندكي كه اعتبار در بودجه عمومي كشور وجود دارد به استان‌ خوزستان توجه ويژه مي‌ شود و مردم بدانند كه دولت، خوزستان را فراموش نكرده‌ است، چرا كه همه چيز ما از خوزستان است و نمي‌توان نسبت به مردم اين استان بي‌تفاوت بود و هر كدام از ما مسئوليتي نسبت به اين استان داريم.

معاون‌رئيس‌جمهور تاكيد كرد: ريزگردها تنها براي مردم خوزستان مشكل ايجاد نكرده است و هنگامي كه خاك بلند مي‌شود بر دل خدمتگزاران نظام نيز مي‌نشيند، اما هنگام بروز ريزگردها طوري صحبت مي‌شود كه انگار دولت، خوزستان را نمي‌شناسد اما اين كمال بي انصافي است چرا كه حتي نخستين سفر استاني رييس جمهوري به خوزستان بوده است.

وي با بيان اينكه خوزستان 7 هزار ميليارد تومان در زمينه تملك دارايي به خود اختصاص داده است و بين استان‌هاي ديگر از رتبه خوبي در اين زمينه برخوردار است، افزود: رئيس جمهور در نخستين سفر استاني به خوزستان، يك هزار و 600 ميليارد تومان براي تكميل پروژه هاي نيمه تمام اختصاص داد كه درصد زيادي از آن پرداخت شده است، همچنين اين استان با داشتن 736 ميليارد تومان اعتبار ملي عمراني رتبه دوم را ميان ديگر استان ها برخوردار است.

رئيس سازمان برنامه و بودجه در بخش ديگري از سخنانش تصريح كرد: اقداماتي كه در بدنه فني كشور مانند وزارت جهاد كشاورزي، سازمان برنامه و بودجه كشور و وزارت نيرو انجام مي‌دهيم به منظور رعايت عدالت آمايشي بايد مورد بازبيني قرار دهيم تا رضايت اجتماعي را داشته باشد.

آغاز طرح انتقال آب به دشت‌هاي ايذه

دكتر نوبخت همچنين در حاشيه بازديد از سد كارون سه گفت: عمليات اجرايي طرح انتقال آب به دشت‌هاي ايذه و باغملك تا قبل از پايان يافتن كار دولت يازدهم آغاز مي‌شود.

وي‌ ‌با اشاره به هدف از سفرش به ايذه اظهار كرد: با توجه به مشكلات و ظرفيت‌هاي موجود در اين شهرستان اقداماتي براي بهره‌برداري از آب درياچه كارون سه و منتقل كردن آن به دشت ايذه در حال انجام است و براي همين به اين شهرستان سفر كردم.

معاون‌رئيس‌جمهور اين شهرستان را داراي استعدادهاي فراوان كشاورزي دانست و خاطرنشان كرد: بايد از آب موجود در ايذه براي مصارف شرب و توسعه كشاورزي استفاده كرد لذا براي عملي شدن انتقال آب از درياچه سد كارون 3 به دشت ايذه يك تيم كارشناسي انتخاب شده است.

رئيس سازمان برنامه و بودجه بر اولويت رفع مشكلات مردم منطقه به عنوان بخشي از اولويت‌هاي دولت تاكيد كرد و گفت: در سفر رئيس جمهوري به خوزستان 16 هزار ميليارد ريال از سوي سازمان برنامه و بودجه براي تامين آب و فاضلاب خوزستان تخصيص يافت كه اين رقم با توجه به پيشرفت كار پرداخت خواهد شد.

اختصاص 600 ميليارد ريال اعتبار به متروي اهواز

رييس سازمان برنامه و بودجه كشور در حاشيه بازديد از طرح متروي اهواز در جمع خبرنگاران گفت: دولت براي اتمام طرح متروي اهواز ‌600 ميليارد ريال اعتبار تخصيص داد تا بر اساس تعهدات مسئولان اجرايي مترو اين پروژه ظرف 10 ماه آينده به بهره برداري برسد.

وي اظهار كرد: اميدواريم باتوجه به آماده شدن اين مترو،حمل و نقلي ريلي زيرزميني بتواند در بهبود محيط زيست و كيفيت هواي اين شهر نيز تاثير به سزايي داشته باشد.

دكتر نوبخت بيان كرد: 600‌ ميليارد ريال اعتبار ياد شده طي روزهاي آتي تخصيص مي يابد تا بر اساس تعهد اعلام شده مسئولان اجرايي اين پروژه مسير فرودگاه تا مصلي اهواز را تا قبل از پايان سال 96 آماده بهره برداري نمايند.


Powered by Tetis PORTAL