شنبه 27 آبان 1396 22:39:47

31 خرداد 1396 9:14:1
دكترنوبخت خبر داد: اختصاص 18 هزار ميليارد ريال اعتبار براي اجراي طرح هاي آب و برق در سيستان وبلوچستان

معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان برنامه و بودجه كشور گفت: 18 هزار ميليارد ريال اعتبار براي اجراي طرح‌هاي آب و برق در سيستان و بلوچستان اختصاص يافت كه 620 ميليارد ريال آن مربوط به طرح هاي بخش آب است.

به گزارش روابط‌عمومي سازمان برنامه و بودجه،‌ دكتر محمدباقر نوبخت كه به همراه حميد چيت‌چيان وزير نيرو به منظور شركت در نشست پيگيري مصوبات هيات دولت در كاهش تعرفه برق به زاهدان سفر كرده بودند در جلسه با  مديران استاني وزارت نيرو در سيستان و بلوچستان اظهار داشت: آمدن اين هيات بلند پايه از مقامات دولت به سيستان و بلوچستان براي اطلاع رساني و اقدام براي مجموعه‌اي از طرح هايي است كه در حوزه آب و برق با اعتبار 18 هزار ميليارد ريال در اين استان انجام مي‌شود.

وي ادامه داد: از اين مبلغ يك هزار و 62 ميليارد تومان در حوزه آب و مابقي در بخش صنعت برق سيستان و بلوچستان با هدف حل مشكلات ناشي از كمبود آب و برق هزينه مي‌شود. طرح‌هايي كه قرار است با اين اعتبار در حوزه آب و برق اجرا شود مشخص و منابع آنان نيز تعريف شده و از امروز مصوبات هيئت دولت در رابطه با مشكلات آب و برق اين استان پيگيري و اعتبارات هزينه مي‌شود.

دكتر نوبخت به موج گرماي بي‌سابقه كه در هفته‌هاي اخير در سيستان و بلوچستان حاكم شده اشاره كرد و گفت: د‌ر پي وقوع گرماي بي‌سابقه در سيستان و بلوچستان و مشكلات فراواني كه براي مردم اين منطقه ايجاد شد، وزير نيرو با دستور مستقيم رئيس‌جمهور جهت بررسي شرايط به اين استان سفر كرد كه پس از بازگشت از اين ماموريت و ارائه گزارش درهيات دولت، تصميم بر آن شد تا ما در سازمان برنامه و بودجه با همكاري وزارت نيرو با قيد فوريت برنامه‌هاي خود را براي حل مشكلات آب و برق اين استان ارائه كنيم و اين 1800 ميليارد تومان در همين راستا در نظر گرفته شده است.

وي به موضوع تامين آب در اين استان اشاره كرد و گفت: يكي از راه‌هاي رفع اين مشكل احداث يك حلقه چاه عميق در اين استان است و اعتباري 250 ميليارد ريالي نيز براي اين طرح در نظر گرفته شده است.

معاون رئيس جمهور با بيان اينكه مشكلات حوزه آب و برق در كشور و به ويژه سيستان و بلوچستان شناسايي شده و در حال حاضر به دنبال رفع اين مشكلات هستيم، خاطرنشان كرد: دستيابي به منابع جديد انرژي و آب يكي از راهكارهاي مقابله با بحران‌هاي موجود است كه بايد در سيستان و بلوچستان به طور جدي پيگيري شود.

وي با اشاره به نگاه ويژه دولت به استان سيستان و بلوچستان گفت: مطالبات و مشكلات مردم اين استان براي دولت بسيار مهم است و به همين دليل رئيس جمهور دستور رسيدگي ويژه به مشكلات مردم اين خطه محروم كشور را صادر كرده و ما تمام تلاش خود را جهت توسعه اين استان به كار گرفته‌ايم.

رئيس‌سازمان برنامه و بودجه افزود: مسائل و مشكلات سيستان و بلوچستان براي دولت بسيار مهم است و بيش از گذشته تلاش خواهيم كرد در راستاي توسعه اين استان گام برداريم.

دكترنوبخت اظهار داشت: اگر به آبهاي ژرف در سيستان و بلوچستان برسيم نقطه اميدي براي حفر ساير چاه‌هاي عميق در اين استان خواهد شد.

Powered by Tetis PORTAL