دوشنبه 20 آذر 1396 05:48:48

11 بهمن 1395 15:45:59
رئيس‌سازمان برنامه و بودجه كشور اعلام كرد: اختصاص 10 هزار ميليارد تومان براي آب، محيط زيست و شبكه ريلي در بودجه 96

معاون رئيس‌جمهور و رئيس‌سازمان برنامه‌و بودجه كشور با اشاره به برنامه‌هاي دولت براي توسعه جزاير هرمزگان و رفع مشكلات آنها،گفت: در حال تدوين برنامه هاي كوتاه مدت، ميان مدت و بلند مدت براي رسيدگي و توسعه جزاير هرمزگان هستيم.

به گزارش روابط‌عمومي سازمان برنامه و بودجه،‌ دكتر محمدباقر نوبخت،‌ رئيس‌سازمان برنامه و بودجه كشور در سفر استاني اين هفته خود به هرمزگان رفته و با شركت در نشست شوراي برنامه ريزي اين استان گفت: 10 هزار ميليارد تومان در لايحه بودجه سال آينده براي اولويت هاي آب و فاضلاب، محيط زيست و شبكه ريلي درنظر گرفته شده است.

وي با اشاره به موضوع تامين آب شرب سواحل مكران، ادامه داد: سه رديف براي توسعه سواحل مكران وجود دارد كه در يك رديف با تخصيص 100 درصدي مبلغ 92 ميليارد تومان به صورت نقد پرداخت شد و اميد مي رود تا پايان سال جاري بتوان 2 رديف ديگر را نيز به صورت 100 درصدي پرداخت كرد.

معاون رئيس جمهور با اشاره به مساله محور بودن برنامه ششم توسعه خاطرنشان كرد: دولت در اين قالب براي 4 محور اولويت قائل شد كه تنها محور مكاني مكران بود كه توسط مجلس اولويت هاي ديگري نيز بر آن اضافه شد ولي مكران همچنان از اولويت هاي بسيار مهم است.

اختصاص بودجه ويژه به اجراي كارهاي زيربنايي در جزيره لارك

دكتر نوبخت همچنين‌ در بازديد از جزيره لارك در استان هرمزگان اظهار داشت: علاقه منديم كمك هاي مالي و بودجه اي براي انجام كارهاي ماندگار در اين جزيره داشته باشيم.

وي توسعه جزاير و توسعه دريامحور را از اولويت هاي مهم دولت برشمرد و بيان داشت: علاقه منديم در اين خصوص كارهاي ماندگار در جزاير استان هرمزگان صورت گيرد.

رئيس سازمان برنامه و بودجه گفت: رفع مشكلات و شتاب بخشي در اجراي طرح ها مورد تأكيد است كه با تلاش دولت تدبير و اميد اين طرح ها بايد به فرجام مطلوب برسد و رضايت مردم را در پي داشته باشد.

وي در جمع مردم‌جزيره هرمز نيزگفت : توسعه جزاير از اولويت هاي دولت در راستاي سياست هاي اقتصاد مقاومتي و توسعه دريا محور است.

روند توسعه كيش بر اساس اهداف اوليه ايجاد مناطق آزاد است

معاون رئيس جمهور در بازديد از برخي پروژه هاي جزيره كيش، نيز روند توسعه اين منطقه آزاد را عالي و بر‌اساس اهداف اوليه ايجاد مناطق آزاد دانست.

وي با مقايسه جزيره كيش امروز با دو سال گذشته، گفت: با توجه به يك فاصله در حدود دو ساله بين دو بازديد، تفاوت‌هاي ظاهري كه در اين منطقه آزاد ايجاد شده است نشان از توسعه و پيشرفت طرح هاي شهري دارد .

دكتر نوبخت افزود : فراتر از لايه ظاهري آنچه به عنوان كارهاي بنيادين و بستر ساز توسعه آينده مشاهده شد و گزارشي كه مديرعامل منطقه آزاد كيش ارائه دادند كه بسيار اميد بخش بود ؛ اگر اين اقدامات را در يك جمله كلي ارزيابي و داوري كنيم مي توان گفت كه كيش به همان سمتي در حركت است كه اهداف اوليه قانون گذار براي توسعه مناطق ازاد در كشور بوده است.

رئيس سازمان برنامه و بودجه تاكيد كرد: در مقايسه با ديگر مناطق آزاد كشور كه آنها نيز تلاش مي كنند از ظرفيت قانوني مناطق آزاد و از اين تجربه جهاني براي توسعه ملي استفاده كنند جزيره كيش پيشگام است و مي تواند در طي مسير موفقيت به همان جايگاهي برسد كه از ابتدا براي مناطق آزاد كشور در نظرگرفته شده بود.


Powered by Tetis PORTAL