دوشنبه 20 آذر 1396 05:48:34

2 مرداد 1396 9:26:39
رئيس سازمان برنامه و بودجه‌ كشور: در كنار انجام كارهاي عمراني، نسبت به محرومان جامعه بي‌تفاوت نيستيم

معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان برنامه و بودجه‌كشور گفت: دولت تدبير و اميد در كنار انجام كارهاي عمراني و زيربنايي، به محرومان و اقشار آسيب پذير جامعه نيز بي‌تفاوت و بي توجه نيست و نمي‌توانيم منتظر بمانيم توسعه ايجاد و بعد از آن، به محرومان رسيدگي شود.

به گزارش روابط‌عمومي سازمان برنامه و بودجه، دكترمحمدباقر نوبخت در نشست مشترك ستاد اقتصاد مقاومتي، كارگروه اشتغال و سرمايه‌گذاري و كارگروه تسهيل و رفع موانع توليد گيلان در رشت، از پرداخت يكصد هزار ميليارد ريال مطالبات و اعتبارات مربوط به طرح هاي عمراني خبر داد و افزود: از تاريخ 28 تيرماه ، پرداخت مطالبات و اعتبارات طرح هاي عمراني آغاز شده است.

وي ادامه داد: از اين ميزان پرداختي، حدود 15 هزار ميليارد ريال بصورت نقد و 85 هزار ميليارد ريال بصورت اسناد در حال پرداخت هستيم.

معاون رئيس جمهور افزود: بخشي از اين مبلغ، پرداخت شده و بخش ديگري از آن، طي روزهاي آينده پرداخت مي‌شود.

وي با بيان اينكه خود را متعهد به انجام تعهدات وعده داده شده مي‌دانيم، گفت: در همين راستا براي اجرا و تكميل پروژه هاي زيربنايي گيلان، 18 هزار ميليارد ريال براي استان پرداخت شده كه در مورد برخي طرح ها ، بيش از ميزان مصوب نيز پرداخت كرده ايم.

به گفته دكترنوبخت، به طور مثال براي راه آهن رشت - قزوين، پنج هزار ميليارد ريال بيش از ميزان مصوب پرداخت كرد‌ه ايم.

وي با بيان اينكه توسعه بدون زيرساخت ها حاصل نمي شود، به اعلام آمادگي مديران عامل بانك‌هاي كشور براي طرح هاي اشتغالزايي اشاره و اضافه كرد: در جلسه امروز نيز كه بيشتر مديران اين بانك ها حضور دارند، كار بي سابقه اي انجام شده است.

كابينه دوازدهم، فراجناحي است

رئيس‌سازمان برنامه و بودجه در بخش ديگري از سخنانش با بيان اينكه براي توسعه بايستي از همه ظرفيت ها استفاده شود، خاطرنشان كرد: كابينه دوازدهم، فراجناحي خواهد بود.

وي با بيان اينكه به‌دنبال پاسخگويي به مطالبات مردم هستيم، گفت: وقتي اين مطالبات پاسخ داده مي‌شود كه از همه ظرفيت ها استفاده كنيم و از همه جريان هاي سياسي اصلاح طلب، اصولگرا و اعتدال‌گرا مي‌خواهم شوراي راهبري توسعه استان را تشكيل دهند.

دكترنوبخت با بيان اينكه بايد ميثاقي با نمايندگان مجلس داشته باشيم، خاطرنشان كرد: به دور از علايق و سلايق سياسي در كنار هم و با هم، همپيمان باشيم.

تقدير معاون رييس جمهور از عملكرد بانك‌ها

معاون رييس جمهور از خدمات بانك‌ها تقدير كرد.

دكتر نوبخت در حاشيه جلسه هماهنگي برنامه‌هاي توسعه اشتغال و توليد گيلان گفت: من به سهم خودم از مديران  بانك‌ها تشكر مي‌كنم.

رييس جمهور و رييس سازمان برنامه و بودجه از اقدام خودجوش مديران عامل بانك هاي دولتي براي اعلام حمايت از توسعه واحدهاي توليدي گيلان تشكر كرد.

وي افزود: اين كه بانك ها خودشان براي اين كار پيش قدم شدند، كم سابقه است و بسيار جاي تشكر دارد.

به گفته دكترنوبخت، بانك ها به اين تعهد خود پايبند مي مانند و استاندار نيز بايد اين موضوع را تا حصول نتيجه پيگيري كند.

سيد حميد پورمحمدي معاون توسعه امور توليدي سازمان برنامه و بودجه نيز از حضور مديران عامل بانك ها در اين جلسه كه به منظور حمايت از توليد و ايجاد اشتغال تشكيل شد، تقدير كرد.

وي افزود: مديران عامل بانك هاي حاضر در جلسه طي يادداشتي خطاب به رييس سازمان برنامه و بودجه آمادگي خود را براي مشاركت در يك طرح سنديكايي بزرگ در استان گيلان اعلام كردند.

دكتر محمدرضا حسين زاده مديرعامل بانك ملي ايران نيز در اين جلسه به عنوان رييس شوراي هماهنگي بانك‌هاي دولتي در حضور رييس سازمان برنامه و بودجه اعلام كرد: تعهد مي‌دهيم از گيلان حمايت كنيم تا رتبه اول اجرا كردن طرح هاي اقتصاد مقاومتي  و كاهش قابل توجه نرخ بيكاري را تجربه كند.

وي افزود: دكتر نوبخت به گردن همه ايران حق دارند و تعهدشان به توسعه خدمات بانكي را با تلاش براي افزايش سرمايه بانك‌ها و تسويه بخشي از بدهي دولت به بانك‌ها نشان دادند.

جلسه هماهنگي برنامه‌هاي توسعه اشتغال و توليد گيلان با حضور معاون رييس جمهور، معاونان سازمان برنامه و بودجه،، معاونان وزير صنعت، معدن و تجارت، معاون وزارت جهاد كشاورزي و جمعي از مديران عامل بانك ها و فعالان اقتصادي كشوري و استاني در محل استانداري گيلان برگزار شد.

Powered by Tetis PORTAL